Ramy okienne z drewna czy PCV: co jest najlepsze?

Wszyscy chcemy tego, co najlepsze w naszych domach, od rodzaju podłogi, którą wybieramy, po jakość naszych pokryć dachowych.

Kiedy tak ciężko pracowałeś, aby kupić własny dom, zrozumiałe jest, że nic innego niż najlepszy produkt będzie wystarczająco dobre. Jak więc zdobyć najlepsze ramy okienne?

W dążeniu do znalezienia  odpowiednich ulepszeń domu  dla swojej nieruchomości, twoje okna ostatecznie znajdą się na szczycie listy. Kiedy nadejdzie ten czas, prawdopodobnie będziesz musiał zmierzyć się z pytaniem, który produkt wybrać, drewniane czy PCV.

Debata między drewnem a PVC jest bardzo duża. Niektórzy właściciele domów są zdecydowanie po stronie klasycznej drewnianej ramy okiennej, podczas gdy inni przesunęli się w kierunku nowoczesnej wygody ramy okiennej z PVC. Oba mają oczywiście swoje zalety, ale także wady.

Aby dać ci pomocną dłoń i lepszy obraz tego, co jest dostępne, porównaliśmy wiele głównych aspektów ram drewnianych i PCV oraz to, co sprawia, że ​​każdy rodzaj ramy okiennej jest popularnym wyborem. Zaczynajmy!

Co drewniana rama okienna może zaoferować mojemu domowi?

Nie da się ukryć, że drewniane ramy okienne mają ten klasyczny urok. Są wszechstronne, piękne i stanowią świetny dodatek do wielu rodzajów nieruchomości.

Jednak nie bez powodu są one „klasycznym” wyborem, a dla wielu właścicieli domów po prostu nie są warte ciągłej konserwacji wymaganej, aby wyglądały dobrze.

Drewniane ramy okienne  mogą być wykonane z drewna iglastego lub twardego, przy czym bardzo popularnym rozwiązaniem jest dąb. Dostępne są również różne style drewnianych ram okiennych, od drewnianych ram okiennych do okien uchylno-rozwieranych.

Przyjrzyj się głównym zaletom i wadom ram drewnianych w debacie drewno kontra PCV:

Zalety

 • Klasyczny wygląd
 • Różnorodna gama stylów i typów
 • Łatwy do dostosowania
 • Dobra trwałość dla wysokiej jakości oprawek

Niedogodności

 • Podatne na uszkodzenia, takie jak obrzęk i wypaczenie
 • Problemy z gniciem i pleśnią
 • Wysoki poziom konserwacji, w tym konieczność ponownego malowania
 • Podatny na uszkodzenia przez owady
 • Jedna z najdroższych opcji
 • Mniejszy wybór dla bardziej zaawansowanych projektów i systemów bezpieczeństwa

Czy nowoczesne ramy okienne z PVC to najlepszy wybór dla mojego domu?

Okna PCV są szeroko stosowane w całej Wielkiej Brytanii, a wielu mieszkańców jest zachwyconych możliwością uzyskania systemu, który wymaga znacznie mniej konserwacji, jest łatwy do dostosowania i jest niewiarygodnie wytrzymały.

Jednak nie zawsze tak było, a  PVC  zyskał na początku trochę złą reputację, ponieważ nie był nadmiernie konfigurowalny.

W dzisiejszych czasach nowoczesne PCV to cudowny produkt, stosowany w szerokiej gamie produktów o wysokim poziomie bezpieczeństwa i trwałości, takich jak  drzwi kompozytowe i oczywiście nowoczesne systemy okienne. Systemy można dostosować w niemal każdy możliwy sposób, za pomocą projektów, które mogą nawet naśladować wygląd drewnianych ram.

Przyjrzyj się głównym zaletom i wadom ram PCV w stolarce drewnianej vs PCV, debata:

Zalety

 • Mocna i niesamowicie wytrzymała
 • Szeroka gama stylów i wzorów
 • Niezbyt drogie
 • Zaawansowany z wieloma opcjami środków bezpieczeństwa
 • Bardzo atrakcyjne, gdy wybierzesz odpowiedni projekt
 • Niskie koszty utrzymania

Niedogodności

 • Może wymagać pozwolenia na budowę,  jeśli zostanie zainstalowany na obszarze objętym ochroną
 • Potencjał nieatrakcyjnego stylu w przypadku wybrania niewłaściwej ramki
 • Często wymaga wewnętrznego wzmocnienia metalowego

A co z doborem odpowiedniego oszklenia dla mojego okna?

Pytanie, który z nich jest najlepszy, częściowo sprowadza się do preferencji, ale także sprowadza się do kwestii dotyczących bezpieczeństwa i praktyczności.

Pod wieloma względami okna PCV wygrywają swoją wytrzymałością, niskimi wymaganiami konserwacyjnymi i technologią, ale okna drewniane nadal mają ten niepowtarzalny urok, który przynosi szczególne korzyści niektórym właściwościom.

Jednak to nie tylko rama tworzy okno, ale także przeszklenie – coś, co jest zapewne ważniejsze w świetnym schemacie okien energooszczędnych, trwałych i o wysokich parametrach użytkowych. Bez odpowiedniego przeszklenia Twoje okno nigdy nie spełni swojego potencjału.

W dzisiejszych czasach szczyt technologii szklenia okien to  potrójne szyby , produkt, który podbija Wielką Brytanię po sukcesie w chłodniejszych krajach.

Potrójne szyby wykraczają poza podwójne szyby, oferując wysoką wydajność, zwiększoną wydajność cieplną i mocną konstrukcję.

Inwestując w potrójne oszklenie, inwestujesz w system okienny, który jest odporny na mroźne zimy w Wielkiej Brytanii, utrzymuje ciepło w domu i  oszczędza pieniądze na rachunkach za energię . Co więcej, potrójne oszklenie jest łatwe w utrzymaniu, ogranicza przenikanie hałasu i jest niewiarygodnie bezpieczne.